Tip na výlet: Panská skála

Tip na výlet: Panská skála

Rychlovka mezi výlety, tak by se dala nazvat naše dnešní cesta na sever Čech, konkrétně do Kamenického Šenova. Tenhle tip na výlet potěší vás, kdo nemáte moc času nebo vás, komu se nechce moc chodit :) 

Dneska se necítíme na žádný velký túry, ale chce se nám něco pěknýho vidět. Takže nasedáme do Ibizy a vyrážíme směr Česká Lípa. Panskou skálu jsme vybrali, protože má parkoviště hned vedle sebe, přes silnici mají výbornou točenou zmrzku (na výběr mají asi z 10 příchutí), a taky protože skálu známe z pohádky Pyšná princezna. 

fotka 2

Z Prahy to máme zhruba hoďku a půl cesty. Placené parkoviště je doslova pár kroků od skály a na hoďku tam necháte 30 Kč. My jsme tu ve všední den dopoledne, takže tu je jen pár aut a nikde nikdo, o víkendu to asi bude horší, ale míst je dost :) Pro neřidiče sem vede i několik turistických tras a nechybí ani cyklostezka.

fotka 3

Pohled na parkoviště ze skály

Panskou skálu můžete znát i pod názvem Varhany. Je to čedičový vulkanický útvar a v nejvyšším místě dosahuje výšky 12 metrů. Od roku 1895 je to také nejstarší geologická rezervace u nás a zároveň se jedná o národní přírodní památku. V okolí je několik laviček, takže se můžete v klidu a v sedě kochat pohledem na skálu s jezírkem, romantika :) Skálu můžete i obejít a z některých míst na ní vylézt a užívat si pohled shora :)

fotka 1

No...a to je vlastně asi všechno :D Jak jsme říkali, na velkou túru jsme se dneska necítili, takže jsme to vzali hopem. Dnešek nám i se zmrzkou zabral necelou hoďku, ale pokud hodně spěcháte, zvládnout by se to dalo i rychleji :) Jestli máte hlad, kolem je spousta restaurací a motorestů a podle googlu dost z nich stojí za návštěvu. My po dnešním nenáročném výletu vyrážíme zpátky domů a už teď se těšíme na příště :) Výletům zdar! 

fotka 5
800 555 555 Telefon